Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Będzie odbicie BTC/USD

Wartość bitcoina spadła o prawie 40% w ciągu miesiąca i obecnie wynosi około 6,9 tys. USD (23,6 tys. PLN), a wczoraj cena była jeszcze niższa (6,5 tys. USD). Spadek wartości od początku roku wynosi aż 53%. Na początku stycznia mogliśmy kupić jednego bitcoina za 13,5 tys. USD, wczoraj za ponad połowę mniej. Oznacza to jednocześnie spadek kapitalizacji rynkowej bitcoina aż o 120 mld USD. Jednak w tym roku kurs bitcoina znajdował się już niżej, bo na początku lutego jego wartość spadła do 5,9 tys. USD. Później wzrosła do 11,8 tys. USD, by znów powrócić do kilkutysięcznych poziomów. Co będzie dalej?

https://stooq.pl/c/?s=btcusd&c=1m&t=c&a=ln&b

Obecnie kurs BTC/USD wynosi 6,9 tys. USD, wczoraj znajdował się jeszcze niżej, bo na poziomie 6,5 tys. USD. Wydaje się, że ta wartość bitcoina to już dołek. Na poniższym wykresie widać linię wsparcia, która sugeruje, że teraz powinno nastąpić odbicie ceny.

Odbicie ceny nie zmieni faktu, że ten kwartał był najgorszym kwartałem w historii bitcoina od 2011 roku. Wtedy w czasie trzeciego kwartału wartość bitcoina spadła o 68%, ale były to nieporównywalnie mniejsze wartości, bo cena bitcoina spadła wtedy z 16 do 5 dolarów.

Paulina Cegiełka
Analityk