Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Rekordowe zyski Samsunga

Nie znamy jeszcze oficjalnych sprawozdań finansowych dwóch największych konkurentów na rynku smartfonów. Samsung zapowiada jednak, że drugi kwartał 2017 roku będzie czasem rekordowych przychodów dzięki sprzedaży Galaxy S8 oraz półprzewodników. Spółka spodziewa się 72-procentowego wzrostu zysku operacyjnego w drugim kwartale 2017 br. w stosunku do tego samego okresu w 2016 roku. Może to być pierwszy raz, kiedy kwartalny zysk Samsunga okaże się wyższy od zysku Apple.

C:\Users\Paulina\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\statistic_id237093_samsungs-operating-profit-2009-2017-by-quarter.png

Samsung ogłosił w piątek, że spodziewa się 60 trylionów KRW przychodu, co stanowi równowartość 52 mld USD. Byłby to najbardziej dochodowy kwartał dla spółki w historii. Do tej pory najwyższe przychody zostały osiągnięte w poprzednim kwartale (prawie 44 mld USD) oraz ostatnim kwartale minionego roku, kiedy sprzedaż wyniosła 46 mld USD, co miało oczywiście związek ze świętami Bożego Narodzenia. Dla porównania w ubiegłym kwartale przychód Apple wyniósł 53 mld USD. Zysk operacyjny Samsunga wynosił wtedy 8,6 mld USD, Apple 14 mld USD. Zysk operacyjny Samsunga za drugi kwartał ma wynieść 14 trylionów KRW (12,1 mld USD) i być o 72% wyższy niż rok temu w tym samym czasie, kiedy osiągnął wartość 8,14 mld USD. Jeżeli zysk operacyjny Apple spadnie w stosunku do pierwszego kwartału, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku, Samsung może po raz pierwszy osiągnąć wynik wyższy od amerykańskiego giganta.

Cena akcji Samsunga znajduje się w okolicach historycznego maksimum i jeżeli prognozy wyników spółki się potwierdzą, na pewno pobije dotychczasowe rekordy.

Paulina Cegiełka
Analityk