Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Bitcoin 17% w górę

Ciągle czekamy na pękniecie bitcoinowej bańki. Każdy spadek ceny bitcoina postrzegany jest przez wielu jako potencjalny sygnał końca zabawy z bitcoinami. Jednak kryptowaluty są aktywem bardzo trudnym do analizowania i przewidywania wzrostów czy spadków cen. Bitcoin udowodnił to niezwykle spektakularnie, bo jego cena wzrosła dziś o 17%. Nad ranem kurs znajdował się znacznie poniżej 7 tys. USD, a po południu wzrósł nagle powyżej 8 tys. USD. Obecnie utrzymuje się na poziomie około 7,6 tys. USD.

https://stooq.pl/c/?s=btcusd&c=1d&t=l&a=lg&b&1523545762

W ostatnich tygodniach niewiele się działo na rynku bitcoina. Od początku marca cena stopniowo spadała i nie było większych odbić czy szczególnie silnych załamań. Mimo że bitcoin charakteryzuje się dużą zmiennością, dzisiejszy wzrost ceny jest wyjątkowo duży jak na jeden dzień. Ostatnio podobny miał miejsce 6 lutego, kiedy cena bitcoina na początku dnia wynosiła 6,8 tys. USD, a w najlepszym momencie dnia prawie 8 tys. USD. Było to dzień po mocnym odbiciu ceny z poziomu około 6,6 tys. USD.

Według analityków danych, stosunek krótkich pozycji do długich na bitcoinie ostatnio wzrastał. Dzisiejszy wzrost ceny mógł wyczyścić część krótkich pozycji na rynku i w ten sposób dodatkowo napędzić rajd. Ze względu na spadki ceny i niższą zmienność część inwestorów ostatnio zapewne wycofała się z rynku kryptowalut. Dzisiejszy wzrost ceny może skłonić ich do powrotu.

Paulina Cegiełka
Analityk