Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Facebook na historycznych szczytach

„Mieliśmy dobry drugi kwartał i pierwszą połowę roku” – tak wyniki Facebooka skomentował Mark Zuckerberg. Dane za drugi kwartał 2017 roku poznaliśmy wczoraj. Zysk netto w drugim kwartale wyniósł 3,9 mld USD i był o 71% wyższy od zysku netto w drugim kwartale poprzedniego roku. Przychody z reklam wzrosły o 47% w stosunku do tego samego okresu w 2016 roku, podczas gdy przychody całkowite wzrosły o 45% w tym czasie (z 6,44 mld do 9,32 mld USD).

C:\Users\Paulina\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Bez tytułu.png

Zdecydowanego wzrostu można było więc oczekiwać w notowaniach Facebooka na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Wyniki nie zawiodły inwestorów i podniosły cenę akcji, która osiągnęła historyczne maksimum i dotarła do poziomu 174,70 USD dziś w momencie otwarcia giełdy, natomiast w ciągu dnia dotarła jeszcze wyżej, do poziomu 175,49 USD. Od początku roku cena akcji Facebooka wzrosła o prawie 50%. Zysk na akcję (EPS) wzrósł natomiast z 0,78 USD w drugim kwartale 2016 roku do 1,32 USD w minionym kwartale, co oznacza wzrost rzędu 69% w ciągu roku.

https://stooq.pl/c/?s=fb.us&c=3d&t=c&a=ln&b

Facebook i jego aplikacje dominują w mediach społecznościowych. Aplikacja Facebooka ma 2 mld aktywnych użytkowników miesięcznie i jest na tym polu liderem (co ciekawe liczba aktywnych użytkowników dziennie w czerwcu wynosiła 1,3 mld). Kolejne miejsca zajmują WhatsUp i Messenger, czyli aplikacje należące do spółki Facebook. Ranking pod względem ilości pobrań danej aplikacji wygląda podobnie. Pierwsze miejsce w maju zajmuje WhatsUp, kolejny jest Messenger, ostatni na podium – Facebook. Pierwsze miejsce za podium również należy do aplikacji będącej własnością Facebooka i jest zajmowane przez Instagram. Dopiero na czwartym miejscu jest aplikacja spoza tego kręgu – Snapchat. Facebook swoje wyniki finansowe zawdzięcza dwóm rzeczom – swojej popularności, a także przychodom z reklam, które stanowią 87% przychodów całkowitych.

Paulina Cegiełka
Analityk