Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Fundusz Hedgingowy Solution One opowiada o swoich trikach na WallStreet 19 – najważniejszej w tym roku konferencji rynku kapitałowego

Pod koniec maja 2015 r. miała miejsce 19 edycja Konferencji WallStreet – największego spotkania inwestorów w tej części Europy. Jednym z uczestników był Tomasz Piwoński Zarządzający i współtwórca Solution One FIZ, pierwszego w Polsce Hedge Fundu.

Podczas konferencji przedstawiciele spółek, instytucji państwowych, inwestorzy i ekonomiści dyskutowali o sytuacji i perspektywach rozwoju rynku kapitałowego w Polsce oraz o zachodzących zmianach w jego najbliższym otoczeniu. Zastanawiano się m.in, czy światowe giełdy podążą za panującą na Wall Street hossą oraz czy konflikt na wschodzie Europy jest w stanie poważniej zatrząść światowymi rynkami finansowym.

W gronie wybitnych prelegentów znalazł się Tomasz M. Piwoński, Zarządzający i współtwórca Solution One, pierwszego w Polsce Hedge Fundu utworzonego w formie FIZ.

Tomasz podczas swojej prezentacji pt.„Od Wilka z Wall Street do Robin Hooda.
Nie bądź mięsem armatnim! O zyskownych strategiach, o których nie przeczytasz w książkach i detalach, które robią różnicę
” dzielił się fachową wiedzą dotyczącą zarabianiu w trudnych warunkach rynkowych oraz konstruowaniu nietypowych strategii inwestycyjnych. Tytuł prezentacji nie jest przypadkowy – Tomasz zdradził kilka sztuczek na zarabianie pieniędzy i trudno szukać takich informacji w książkach czy internecie, miano Robin Hooda zyskał natomiast od inwestorów indywidualnych, których Solution Partners (spółka zarządzająca funduszem Solution One) wspiera w działaniach na rynku Forex.

Moją specjalnością jest dostrzeganie i wykorzystywanie nieefektywności rynkowych. Podczas mojego wystąpienia na WallStreet 19 opowiadałem o strategiach, które wykorzystuję na co dzień, jak arbitraż, transakcje o bardzo wysokich współczynnikach zysku do ryzyka lub carry trading”– mówi Tomasz Piwoński. – „Cieszy duże zainteresowanie, jakie prezentacja wzbudziła wśród uczestników konferencji.”

Oprócz tego Tomasz Piwoński opowiadał o zagrożeniach, o których głośno się nie mówi związanych z uczestnikami rynków, o brudnych sztuczkach brokerów, nieuczciwych zagrywkach i o tym jak się przed nimi chronić.

„Miło było mi usłyszeć po wykładzie od jednego z uczestników, że warto było zostać do końca konferencji na ostatni wykład oraz, że pozyskane informacje mogą być kluczowe w jego decyzjach inwestycyjnych”

A oto filmik, jaki prelegent zaprezentował jako metafora sytuacji panującej obecnie na rynku brokerów

 

Tomasz M. Piwoński, jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych, Uniwersytetu Warszawskiego. Utrzymuje się z inwestycji od 9 lat. Zarządzał aktywami dla jednej z największych firm Proprietary Trading na New York Stock Exchange. Posiadający udokumentowany od 2011 roku Track Reckord z corocznymi zyskami na poziomie minimum 29%.