Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Netflix stracił 5% w tym tygodniu

Podczas gdy na początku tygodnia cena akcji Netflixa przekraczała 202 USD, obecnie znajduje się na poziomie 192 USD, choć w ciągu dnia w piątek spadła nawet poniżej 190 USD za akcję. W ostatnim tygodniu spółka odnotowała więc 5-procentowy spadek. W ciągu ostatniego roku akcje spółki poszły w górę o ponad 66%, czyli więcej niż akcje Facebooka (48%), Amazona (52%), czy Alphabet – spółki matki Google (34%).

https://stooq.pl/c/?s=nflx.us&c=5d&t=l&a=ln&b

https://stooq.pl/c/?s=nflx.us&d=20171110&c=1y&t=l&a=ln&b&r=fb.us+googl.us+amzn.us

Spadki na giełdzie spółka zaliczyła w momencie, gdy gorąco zrobiło się wokół serialu „House of Cards” będącego dotąd wielkim sukcesem Netflixa, który jest jego współproducentem. Kevin Spacey, oskarżony o molestowanie seksualne, również nieletnich, był niewątpliwie siłą napędową serialu, za rolę w którym dostał nawet Złotego Globa. Teraz, kiedy wybuchł skandal, Netflix zerwał współpracę ze Spaceyem, a nad serialem oraz nad Netflixem zawisły czarne chmury. Nie wiadomo do końca, co będzie z serialem. Pojawiły się informacje o zakończeniu produkcji, ale także o kontynuacji już bez Franka Underwooda, głównego bohatera, którego grał Kevin Spacey. Wiadomo na pewno, że wydarzenia ostatnich dni przyniosą Netflixowi milionowe straty.

Oprócz afery wokół House of Cards, o której możemy już przeczytać wszędzie, wiadomo też, że Netflixowi rośnie nowy konkurent. W ostatni poniedziałek Disney ogłosił, że przygotowuje swój własny serwis streamingowy, który ma być początkowo tańszy od Netflixa, co ma związek z ograniczoną liczbą treści, które będzie oferował rozpoczynając swoją działalność. Wraz z poszerzaniem oferty, Disney będzie prawdopodobnie podnosił cenę. Nie wiadomo czy treści, które zaproponuje Disney, będą mogły mierzyć się z produkcjami Netflixa, ale jakieś zagrożenie istnieje i na nie Netflix musi się przygotować.

Paulina Cegiełka
Analityk