Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Renesans Nintendo

Nintendo przeżywa swój renesans. Japońskie przedsiębiorstwo produkujące konsole oraz gry wideo odradza się po kilku latach za sprawą Nintendo Switch – konsoli łączącej funkcje konsoli stacjonarnej oraz mobilnej, która zadebiutowała na rynku w marcu bieżącego roku. Nintendo Switch może pełnić funkcję konsoli stacjonarnej, jednak w mgnieniu oka możemy przekształcić ją w konsolę mobilną, którą możemy zabrać ze sobą i używać do 6 godzin dzięki baterii.

C:\Users\Paulina\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\chartoftheday_10444_nintendo_quarterly_revenue_n.jpg

Jak zauważa Statista, Nintendo odnotowało znaczny wzrost wartości sprzedaży netto po 6 latach zastoju. Sprzedaż netto w drugim kwartale 2017 roku wzrosła o prawie 250% w stosunku do tego samego kwartału w 2016 roku. To wszystko dzięki Nintendo Switch, której sprzedaż w pierwszych 4 miesiącach wyniosła 4,7 mln jednostek.

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży nowej konsoli kurs akcji Nintendo notowanej na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych rośnie o ponad 50%.

Na 29 września zaplanowano także premierę konsoli Nintendo SNES Classic, która będzie podobna do klasycznej konsoli Nintendo z lat 90. Wśród dostępnych gier znajdą się kultowe Super Mario World, Donkey Kong Coutry, czy też The Legend of Zelda.

Paulina Cegiełka
Analityk