Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Wal-Mart bije rekord

Cena akcji spółki wzrosła dziś o prawie 10 USD, co oznacza aż 11-procentowy wzrost w ciągu jednego dnia. Tym samym cena akcji Wal-Mart znajduje się na historycznym szczycie. Spółka osiągnęła cenę prawie 100 USD za akcję, podczas gdy wczoraj znajdowała się nawet poniżej poziomu 90 USD za akcję. Dzisiejszym silnym zmianom na giełdzie towarzyszył także zwiększony obrót.

https://stooq.pl/c/?s=wmt.us&c=3d&t=c&a=ln&b

Spółka Wal-Mart Stores podała dziś swoje wyniki finansowe. Zarówno przychody jak i zysk na akcję okazały się wyższe od oczekiwanych. Zamiast 121,1 mld USD przychodu, Wal-Mart uzyskał aż 123,2 mld USD. Jest to wynik o 4,2% wyższy niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Z kolei zysk na akcję wyniósł 1 USD, podczas gdy oczekiwano 0,99 USD.

Wyniki spółki dla niektórych mogą być zaskakujące. Rozwój Amazona i jego wzrosty na giełdzie wydawały się być zagrożeniem dla amerykańskiej sieci supermarketów. Jednak z tego co widać, Wal-Mart radzi sobie dobrze. Obecnie skupia się na usłudze zakupów online i utrzymuje konkurencyjne ceny, ale niekoniecznie na najniższym poziomie.

Paulina Cegiełka
Analityk