Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Wielkie zmiany w McDonald’s!

Akcje McDonald’s, spółki notowanej na NYSE od 1966 roku, wzrosły w czasie ostatniej sesji o 1,10% osiągając cenę 129,05 USD w czasie zamknięcia nowojorskiej giełdy. Od początku roku wzrosły o 6,80%, a ostatni miesiąc to wzrost o 6,19%. Dzisiejszy wzrost McDonald’s zawdzięcza ogłoszonym na spotkaniu inwestorów planowanym zmianom.

 

1

 

 

Do końca roku planowane jest wdrożenie nowej technologii dotyczącej usługi drive-through, zwanej też drive-in. McDonald’s planuje wprowadzenie elektronicznego sposobu składania zamówień oraz elektronicznych płatności dla kierowców w 20 tys. swoich restauracji, głównie w USA. Zamówienie zostanie wtedy dostarczone do naszego samochodu lub będzie gotowe do odebrania w okienku bez konieczności oczekiwania w kolejce, co najprawdopodobniej przełoży się na zwiększenie liczby klientów. Jeżeli powyższe rozwiązanie spotka się z aprobatą klientów, niewykluczone że zostanie wdrożone w innych krajach, także w Polsce.

Wśród dodatkowych zmian, jakie są planowane, wymieniono także rozwój McCafe poprzez zwiększenie rodzajów kawy do wyboru oraz dodanie nowych pozycji do menu deserów. Co ciekawe, w ostatnim czasie ukazała się reklama McCafe wyśmiewająca popularne kawiarnie, zarzucając im wysokie ceny, małe porcje oraz hipsterstwo, podkreślając tym samym prostotę i dostępność McCafe dla szerszej grupy klientów.

Dodatkowo, McDonald’s zauważa wciąż rosnący potencjał w realizowaniu zamówień z dostawą. W USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Kanadzie, czyli pięciu największych rynkach dla amerykańskiej restauracji, prawie 75% populacji mieszka w odległości do 3 mil od restauracji McDonald’s. Jest to ogromna szansa i możliwość stania się jednym z największych dostawców, co skłania obecnie do testowania różnych modeli dostawy.

Wszystkie wymienione na spotkaniu inwestorów plany prowadzą do optymistycznych oczekiwań finansowych. W 2019 roku i później McDonald’s oczekuje wzrostu sprzedaży od 3 do 5%, jednocyfrowego, lecz wysokiego wzrostu zysku na akcję, a także wzrostu zwrotu z zainwestowanego kapitału.

 

Paulina Cegiełka

Analityk