Wartość certyfikatu z dnia 31.03.2018 wynosi: 131,69 PLN

Powrót do aktualności

Wiosenna przecena akcji Deutsche Banku

Zgodnie z ogłoszoną w niedzielę informacją, Deutsche Bank wyemituje 687,5 miliona nowych akcji po cenie niższej niż rynkowa. Sprzedaż rozpoczęła się dziś i potrwa do 4 kwietnia. Obniżka ceny wyniosła dokładnie 35% względem ceny zamknięcia w ostatni piątek. Po przecenie cena akcji wyniosła 11,65 EUR, co spowodowało silny spadek kursu akcji Deutsche Banku w momencie otwarcia rynku aż do poziomu 15,41.

C:\Users\Oem\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\#Deuts.BANKH1.png

Wczorajszy wolumen obrotu akcji wyniósł ponad 47,5 mln i był najwyższy od 30 września ubiegłego roku, kiedy ogromny wolumen (prawie 57 mln) spowodował odwrócenie trendu spadkowego – był to dzień odwrotu, który opisywaliśmy 2 października. W ciągu jednego dnia cena akcji wzrosła o 17% i od tamtego momentu rosła sięgając niemal poziomu 20 EUR w styczniu.

C:\Users\Oem\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Bez tytułu.png

Deutsche Bank zamierza pozyskać 8,6 mld EUR dzięki emisji nowych akcji. Obecni inwestorzy będą mogli nabyć jedną akcję na każde posiadane dwie. Obniżka ceny emisyjnej akcji ma zwiększyć zainteresowanie ofertą i ułatwić powiększenie kapitału niemieckiego banku.

Paulina Cegiełka
Analityk